Eskişehir

eskisehir

Eskişehir


Şehir dışına taşınan herkesin pet şişeleri çantalarına doldurup yanlarında götürdüğü Kalabak suyu ile başlayalım… Bu suya alışanlar başka suyu kolay kolay içemez!


Çibörek için Eskisehir’in yerel fast foodu diyebiliriz. En güzel çibörekin de Papağan’da yapıldığını bilmeyen de yoktur.


Eskişehirliler birbirlerine ‘hacım’ diye hitap ederler. Hacım bir virüs gibi yayılır ve sizi de sarar! Spor ayakkabıya da ‘keten’ derler.


Şarapçı Recep Dayı. Herkes onu bilir herkes onu çek sever. Ve şiiri dillere destan olmuştur.


Eskişehirlilerin buluşma noktası genelde Kanatlı AVM önüdür.


Eskişehir’de 65 yaş üstü kişilere tramvay ve halk otobüsleri bedavadır. Bu yüzden Eskart’lara zam getirilmiş öğrencileri üzmüştür.


Eskişehirliler birisinin şehirde yeni olduğunu uçak geçtiğinde yukarıya bakmalarından ve uçak sesine rağmen bağıra bağıra konuşmaya devam etmelerinden anlarlar.


Eskişehir’de, kendi çapında ünlü, minik, çok şeker bir kahvaltı salonu olan Doyuran’ın menemeni efsanedir.


Balkaymak kafede antika sobanın başında yapılan efsane kahvaltıların mekanı olmuştur.


Eskişehir’de, Üniversite Caddesi üzerinde, Haller Gençlik merkezinin yan tarafında bulunan Pilavcı dillere detan olmuştur.


Eskişehir’in en iyi, en meşhur gruplarından Piiz’den söz etmezsek olmaz elbette. Cover sevmeyen birisi olarak Piiz’in cover’larını muhakkak dinlemenizi tavsiye ederimi.


Eskişehir’in ayazlı, buz gibi soğuk günlerinde bozasıyla yazları ise dondurma ve limon ve vişne sularıyla gönülleri fetheder.


Ve tabi ki Eskişehir Spor! Nam-ı diğer Es- Es… Fanatik Es-Es’lilere ”Kızılcıklı Grubu’ deniyor. Pek çok kişinin korkulu rüyası olarak da bilinirler.


Haller Gençlik Merkezine gidip buz pateni yapmayan yoktur herhalde… Şimdilerde yerinde yeller esse de bir zamanların en eğlenceli etkinliklerindendi.


Eti Çocuk Parkı vardı eskiden. Şimdi mazi oldu tabi..


Arı sinemasında Aslan Kral’ı izlemeyen var mı?


Ve elbette sinemaya gitmeden önce Pino Burger’de hamburgere gömülmeyen de olmamıştır.


Eskişehir’de yaşayıp da gondola binmeyen yoktur. Porsuk’ta gondolla gezmek sıcak ve kuru havalarda biraz da olsa serin hissetmenizi sağlar.


6 45 Cafe kapanmış olsa da bir dönem buralarda ne aşklar yaşadı ne güzel müzikler dinledi!


Eskişehir’de sokaklarda yapılan düğünler meşhurdur.


Ve asla unutulmayacak olan…. Ali İsmail Korkmaz


Kitap,plak ve kafe mekanı Eskişehir Kitapçısını bilmeyen, sevmeyen kimse yoktur.How to play

Related Posts

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.